ماینتسل
ماینتسل

توضیحات آگهی

زالودرمانی در کرج
کاربردهای بالینی زالو دارویی

زالو طبی Hirudomedicinalis نمونه ای عالی از استفاده از بی مهرگان دردرمان بیماری های انسانی است. زالو دارویی است که از زمان‌های قدیم برای درمان هایپزشکی مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت، در حال حاضر در طیف محدودی از کاربردهای بالینی کاملاً تعریف شده و علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هیرودوتراپی بیشتر در زمینه احتقان وریدی مرتبطبا کاشت مجدد بافت نرم و جراحی ترمیمی مبتنی بر فلپ آزاد استفاده می شود. این یک بررسی جامع از کاربردهای بالینی فعلی هیرودتراپی است .

زالو درمانی دارویی (MLT)یا هیرودتراپی نوعی روش درمانی تکمیلی و یکپارچه است که با زالوهای خون‌مکندهاعمال می‌شود. یک یا چند زالو به پوست ناحیه مشکل دار چسبانده می شود و هدف به دستآوردن مزایای بالقوه بزاق زالو است که در حین تغذیه زالو ترشح می شود. MLT برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است واصطلاح زالو از کلمه “laece“(پزشک) تهیه شده است. اولین کاربردهای ثبت شده در مصر باستان مشاهده شد. . علاوه بر این، سوابق پزشکی چینی، عربی، آنگلوساکسون، یونان باستان، و رومی ارجاعات زیادیبه MLT دارند. در قرن هفدهماروپا، MLT به وسیع ترین حوزهکاربرد خود رسید.1، 3 از دهه 1900، توجه متخصصان پزشکی کاهش یافته است، اما در 30سال گذشته، MLT به بخش مهمی از بسیاریاز تحقیقات علمی تبدیل شده است.

زالو زدن، استفاده از زالو زنده روی پوست بهمنظور شروع جریان خون یا تخلیه خون از یک ناحیه موضعی از بدن. در طول قرن نوزدهم،زالو زدن به طور مکرر در اروپا، آسیا و آمریکا برای تخلیه مقادیر بدن، به روشی شبیهبه خون ریزی، انجام می شد. با این حال، امروزه فقط در مواقعی برای بازگرداندن جریانخون به نواحی وریدهای آسیب دیده پس از پیوند مجدد زائده یا پیوند بافت، از زالوزدن استفاده می شود. گونه‌ای از زالو که بیشتر برای این منظور استفاده می‌شود،زالو دارویی اروپایی، Hirudo medicinalis،یک کرم آبزی است که قابلیت‌های خون‌کشی آن را زمانی به یک کالای تجاری با ارزش تبدیل کرده بود.

زالو طبی به دلیل داشتن اجزای دهانی خاص و موادفعال دارویی موجود در بزاق آن در پزشکی مفید است. Hirudomedicinalis دارای سه فک با تقریباً 100 دندان تیز در هرلبه بیرونی است. زالو ابتدا با چسباندن مکنده خود به پوست تغذیه می کند. دهان کهدر وسط مکنده قرار دارد، باز می شود تا دندان هایی که در پوست بیمار بریده میشوند، نمایان شود. بزاق زالو حاوی موادی است که ناحیه زخم را بی‌حس می‌کند (نیش راعملاً بدون درد می‌کند) و رگ‌های خونی را گشاد می‌کند تا جریان خون به محل گزشافزایش یابد. بزاق زالو همچنین حاوی آنزیمی است که باعث دفع سریع مواد موجود دربزاق زالو به دور از محل گزش می شود. یکی از این مواد هیرودین است، یک پلی پپتیدطبیعی که از عملکرد ترومبین، یکی از آنزیم هایی که لخته شدن خون را تسهیل می کند،مهار می کند. این ضد انعقاد قوی که برای اولین بار در سال 1884 شناسایی شد اما تادهه 1950 به صورت خالص جدا نشد، مسئول اصلی خونریزی گسترده ناشی از گزش زالو است،اگرچه عوامل دیگری نیز در این امر دخیل هستند. هیرودین در مقادیر تجاری از طریق تکنیک های مهندسی ژنتیک تولید شده است.

خدمات زالو درمانی در درمانگاه دارالشفاء کرج توسط کارشناسان ومتخصصین طب سنتی برای مراجعان محترم انجام میشود . جهت رزرو با شماره تلفن های ذیل تماس بگیرید .

سرویس زالودرمانی با استفاده از لوازم کاملا استریل و بهداشتی دردرمانگاه دارالشفاء همه روزه انجام میشود . جهت عدم اتلاف وقت مراجعان و موازین بهداشتی , فقط با رزرو و نوبت قبلی مراجعه فرمائید .

 

تلفن تماس و رزرو جهت زالودرمانی در کرج :

تلفن تماس از ساعت 8 الی 6بعد الظهر :

09020710120

09366168606 / خانم سلمانی

 

همچنین مشاوره و پاسخ به پرسش های شما در شبکه اجتماعی ایتا :

09020710120

 

همچنین در این مرکز خدمات طب سنتی شامل :

  • طب سوزنی تخصصی
  • لیفت صورت با نخ کلاژن
  • حجامت
  • حجامت ساقین
  • بادکش درمانی
  • زالو درمانی
  • ماساژ درمانی
  • بهبود دردهای مزمن با طب سنتی
  • خدمات طب سنتی ایرانی جهت بیماریهای خاص

 

به همشهریان محترم ارائه میشود . خدمات طب سنتی در دارالشفاء کرج ,راهکاری آزموده و تجربه شده و هزینه های مناسب و تخفیف های استثنایی در طول ایامسال به ساکنین کرج و کلیه مراجعان از سراسر کشور ارائه میشود .

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “زالودرمانی در کرج”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *